Δανειστική Βιβλιοθήκη
Στην εκκλησία μας λειτουργεί, από το 2012, Δανειστική Βιβλιοθήκη υπό την εποπτία του Χριστιανικού Συνδέσμου Γυναικών "Άγιος Νικόλαος". Πιο κάτω παρατίθονται αλφαβητικά οι τίτλοι κάποιων από τα βιβλία, από όλες τις κατηγορίες (Πνευματικά, Βίοι Αγίων, Νεανικά, Οικογενειακά, Διηγήματα, Παιδικά και Διάφορα) που βρίσκονται στη βιβλιοθήκη μας. Κάθε τίτλος βιβλίου, επιλέγοντάς τον, μπορεί να σας διηγηθεί σύντομα την περίληψη του βιβλίου του:
Ήταν κάποτε παιδιά -Ο Γέρων Χατζηγιώργης ο Αθωνίτης
Οι Άγιοί μας καθώς και οι μεγάλοι γέροντες και ασκητές μας ήταν κι αυτοί κάποτε μικρά παιδιά! Στο πρώτο βιβλίο της νέας παιδικής σειράς "Ήταν κάποτε παιδιά", η βραβευμένη συγγραφέας Άννα Ιακώβου μας ταξιδεύει στην καρδιά της Καππαδοκίας, στην Κερμίρα. Ο μικρός Γαβριήλ δυσκολεύεται να μάθει γράμματα κι αυτό γίνεται αρμοφή να ζήσει μία θαυμάσια ιστορία. Νέα βελτιωμένη και επηυξημένη έκδοση.